جلوگیری از ساخت و سازهای خلاف در محدوده ۶۰۰ هکتاری محمودآباد

مدیر منطقه ۱۲ شهرداری اصفهان گفت: جلوگیری از ساخت و سازهای خلاف و غیرقانونی محدوده ۶۰۰ هکتاری شهرک صنعتی محمودآباد مورد توجه نیروهای شهرداری است.

علی باقری در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: بیش از هشت هزار شهروند ساکن در محله محمودآباد و امین‌آباد با مشکلات مختلفی از جمله تردد خودروهای سنگین و مسائل زیست محیطی ناشی از فعالیت کارگاه‌ها و کارخانجات شهرک صنعتی محمودآباد رو به رو هستند.

وی با بیان اینکه احداث شهرک محمودآباد بر اساس مصوبه شورای انقلاب در سال ۱۳۵۹ به مساحت ۴۵۰ هکتار مصوب شد، افزود: پس از آن در سال ۸۳ حدود ۱۵۰ هکتار به این محدوده اضافه شد و سال ۸۸ نیز پیرو سفرهای استانی دولت وقت درخواست توسعه ۲۷۰ هکتاری شهرک صنعتی محمود آباد مطرح شد و دستور مطالعه و توسعه برای این درخواست صادر شد، اما در سال ۹۰ بدون طی فرآیند مطالعه، پروانه بهره‌برداری برای واحدهای صنعتی صادر می‌شود که با تلاش مدیریت استان از اینگونه ساخت و سازها جلوگیری شد و شهرداری‌های اصفهان و شاهین شهر موظف شدند غیر از محدوده ۶۰۰ هکتاری شهرک، اجازه هیچ گونه ساخت و سازی را ندهند.

مدیر منطقه ۱۲ شهرداری اصفهان با تاکید بر اینکه جلوگیری از ساخت و سازهای خلاف و غیر قانونی شهرک صنعتی محمودآباد مورد توجه نیروهای شهرداری است، تصریح کرد: در حال حاضر خدمات مختلف ورزشی، فرهنگی، خدماتی همچون کتابخانه، فرهنگسرا و پارک در محله محمودآباد وجود دارد و امکانات خوبی برای شهروندان ساکن این محله برقرار شده است.

وی ادامه داد: موضوع اصلی در این محدوده از شهر، تردد خودروهای سنگین به دلیل فعالیت کارخانجات شهرک صنعتی محمودآباد است؛ البته بخش زیادی از ترددها از اتوبان آزادگان انجام می‌شود.کد محتوا 27390